Do ogrodu

Przenośne systemy chłodzące jako stylowa dekoracja ogrodowego bankietu

W okresie letnim, kiedy dopisuje piękna pogoda, coraz więcej uroczystości rodzinnych czy firmowych organizowanych jest w plenerze. Jest to o tyle komfortowe, że nie trzeba wynajmować ogromnej sali bankietowej, by pomieścić wszystkich gości w jednym miejscu. Wystarczy zadbany ogródek za domem, namiot z cateringiem oraz eleganckie dekoracyjne meble wyposażone w systemy chłodzenia - meble, które wprowadzą uczestników wydarzenia w wyjątkowy nastrój. Zwłaszcza, że mogą one stworzyć przyjemny kącik do ochłody w gorące letnie popołudnie, jednocześnie zachwycając swoim wyglądem. Można nawet powiedzieć, że chłodzenie mgiełką to klimatyzator zewnętrzny lub klimatyzator ogrodowy.

Mgiełka wodna wprost z eleganckiego mebla

Imprezy w plenerze mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Należy pamiętać o tym, że kiedy temperatura powietrza jest zbyt wysoka, przydałoby się zacienione miejsce do odpoczynku. Alternatywne rozwiązanie może stanowić jednak chłodząca mgiełka wodna, wydobywająca się z eleganckiego mebla. Stylowy design tego urządzenia sprawia, że idealnie wkomponowuje się ono w klimat ogrodowego bankietu, a także ekskluzywnej restauracji. Wyposażenie przenośnego systemu chłodzącego w pompy ciśnieniowe nadało meblom UltrraMist wyjątkowy charakter i multifunkcjonalność. W ciągu dnia meble Ultramist mogą być wykorzystane jako klimatyzator zewnętrzny oraz eleganckie stoliczki, a po zmroku jako dodatkowe nastrojowe oświetlenie ogrodu.

Przenośny wiatrak chłodzący w wielu opcjach do wyboru

W ofertach producentów można znaleźć przenośny wiatrak chłodzący w różnej kolorystyce oraz w kilku wariantach budowy. Dzięki temu w zależności od wielkości imprezy oraz rozmieszczenia stref przyjęcia w ogrodzie, można wybrać typ urządzenia dostosowany do potrzeb uczestników. Podstawowy model posiada dysze chłodzące, światło LED oraz niewielki stolik dookoła szyjki, w zupełności wystarczający na skromny bankiet. Rozbudowany system chłodzący został wyposażony także w poziomy wiatrak, znacznie zwiększający zasięg mgiełki wodnej, co wpływa również na większą skuteczność. Lepiej się sprawdzi na dużych uroczystościach, gdzie goście będą skupieni na niewielkiej przestrzeni, jak na przykład namiot eventowy. Przenośny system chłodzący można bezproblemowo ustawić w dowolnym miejscu, by zapewniał przyjemną temperaturę powietrza, bez obaw o powodowanie wilgoci także w pomieszczeniach. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w element grzejny, który sprawdza się na wypadek chłodnego wieczoru.

Klimatyzatory ewaporacyjne cieszą się dużą popularnością i świetnie sprawdzają się zwłaszcza na otwartych przestrzeniach. Zapewnią przyjemne ochłodzenie w letnie upały, a nowoczesny i elegancki wygląd sprawiają, że wpisują się w styl ogrodowego bankietu. Nie oznacza to jednak, że nie można ich stosować w zamkniętych pomieszczeniach – klimatyzatory ewaporacyjne nie wymagają bowiem odprowadzania skroplin i są doceniane zarówno w pomieszczeniach biurowych jak i halach produkcyjnych, warsztatach czy magazynach. Dodatkową zaletą klimatyzatora ewaporacyjnego jest filtrowanie powietrza, które przez niego przepływa. W miejscach dużego zapylenia czy terenów zagrożonych smogiem, ma to ogromne znaczenie.

dom05