Do ogrodu

Zalety wykorzystywania profesjonalnych systemów chłodzenia mgłą na terenach otwartych

Duże tereny otwarte, takie jak place zabaw czy reprezentacyjne parki, potrzebują stałego nawodnienia. Wszystko po to, by utrzymać stan nawierzchni oraz roślinności w dobrym stanie, bez względu na panującą pogodę. Świetnym rozwiązaniem, które coraz częściej jest stosowane na takich obiektach, są systemy zamgławiające. Głównie przez wzgląd na to, że świetnie spełniają swoją rolę, dostarczając stale niewielkie ilości wody do gleby, przy jednoczesnym ochładzaniu otoczenia. To oczywiście zaledwie jedna z wielu zalet kurtyn wodnych, przemawiających za ich zastosowaniem.

Indywidualne dopasowanie kształtu oraz wielkości

Systemy chłodzące, takie jak kurtyna wodna, przy odpowiedniej budowie są w stanie wychładzać przestrzeń otwartą o różnej powierzchni. Dlatego coraz większa liczba producentów pragnie zaoferować klientom możliwość wyboru, spośród co najmniej kilku modeli. W zależności od zapotrzebowania może to być pełna kurtyna wodna bramka, lub na przykład pojedynczy słupek, łuk, czy parasol. Ich wielkość podlega dowolnej modyfikacji, bowiem konstrukcja jest budowana modułowo i bez względu na ilość oraz długość elementów prosta w montażu. Kurtyny wodne niezależnie od kształtu, mogą być montowane na stałe, lub mogą być urządzeniami przenośnymi.

Idealne do wykorzystania w każdym miejscu

Kurtyny można montować w dowolnym miejscu oraz ustabilizować je na dowolnej powierzchni. Właśnie dzięki temu dysze zamgławiające pojawiają się nie tylko na terenach otwartych w obiektach sportowych, ale także na plażach, odkrytych basenach, czy w parkach. W upalne letnie dni kurtyna wodna na plaży pozwala ochłodzić się osobom korzystającym z pełni słońca, jak również uczestnikom zawodów w piłce plażowej. Poza swoją właściwą funkcjonalnością często jest także dodatkową atrakcją w czasie festynów rodzinnych, pikników firmowych czy zabaw dla dzieci.

Należy tu poruszyć także bardzo ważną kwestię rodzaju wytwarzanej mgły wodnej. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu pompy wysokociśnieniowej podnoszącej ciśnienie do 70 barów. Oczywiście należy też dobrać dysze wysokociśnieniowe o odpowiedniej średnicy otworu wylotowego. Dzięki takiemu oprzyrządowaniu, kropelki mgiełki wodnej są ultradrobne, a wytwarzana mgiełka nie moczy ani ubrań, ani podłoża. Delikatna mgiełka jest znacznie przyjemniejsza od tak zwanych zraszaczy, które pod ciśnieniem z wodociągu wypuszczają spore strumienie wody. Kurtyna wodna z mgiełką wodną może więc stanowić idealne dopełnienie imprezy w plenerze – zarówno tej oficjalnej, jak i rodzinnej – bez obaw o zbyt duże zużycie wody i zmoczenie uczestników. Producent kurtyn wodnych bierze pod uwagę fakt, że produkty te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego każde zamówienie traktujemy w sposób spersonalizowany, żeby dostosować ofertę do specyfiki potrzeb i zaspokoić indywidualne oczekiwania naszych klientów. Dysponujemy szerokim wyborem wariantów oraz modeli, które można łączyć i komponować na indywidualne zamówienie. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom nie tylko pojedynczych klientów, ale także właścicieli obiektów sportowych czy zarządców terenów publicznych.

Kurtyna_wodna